22.05.2020. - Yunus Emre Institut u saradnji sa Internacionalnim Sarajevo Univerzitetom ove godine takmičenje iz turskog jezika za četvrte razrede je realizovao na online platformi u petak, 15.5.2020.godine.

Ispit se sastojao iz dva dijela. Prvi dio je bio čitanje - razumijevanje; drugi dio pričanje (usmeni ispit). Dvije učenice naše škole su učestvovale, te ostvarile izvrsne rezultate. Amira Kadrić je osvojila prvo, a Emina Čišija je osvojila drugo mjesto. Obje učenice su pohađale jezičko izborno područje. Na takmičenju je učestvovalo 30 učenika četvrtih razreda iz svih srednjih škola u Federaciji gdje se izučava turski jezik kao drugi strani jezik. Pored nagrada koje je obezbijedio Yunus Emre Institut, učenice su dobile stipendije za školovanje na IUS-u. Čestitamo učenicama i profesorici turskog jezika Lamiji Kulović na ostvarenim rezultatima i naravano našim maturanticama želimo uspjeh u daljem obrazovanju.